Nech aj tento rok je časom prijatia nových šancí

Autor: Simona Šramová | 4.1.2018 o 18:18 | Karma článku: 2,63 | Prečítané:  299x

Prvý týždeň nového roku je za nami. Mnohí z nás, podobne ako ja, si dali rôzne novoročné predsavzatia, ktoré niektoré po pár dňoch možno stratia trvanlivosť. 

Pred pár dňami som našla list, ktorý som napísala na konci predminulého roku. Opisovala som v ňom, aký by som chcela nový rok zažiť, čo by som chcela dosiahnuť, kým by som sa chcela obklopiť a ako by som sa chcela po celý rok cítiť. Nie všetko ale väčšina sa splnila. V predchádzajúcich rokoch som sa zamerala na dosiahnutie klasických vecí, ktoré si bežne hovoria dospelí na začiatku nového roku – cvičiť aspoň trikrát týždenne (keď nie cvičiť, tak aspoň častejšie behať), jesť len skutočne zdravé jedlá a skončiť so zlými návykmi. Samozrejme, len málo podobných predsavzatí sa dočkalo presiahnutia januárových dní. Tentokrát som sa však sústredila na môj vnútorný rast a zamerala sa na jednu skutočnosť: aby som bola šťastná.

Čo ak nesplníme svoje novoročné predsavzatia? Neznamená to okamžité zlyhanie. Chcieť viac pre seba, prestať so zlými návykmi, byť lepšou verziou seba, vyvíjať sa a rasť potrebuje čas, skúsenosti a trpezlivosť. Nečakáte predsa, že sa naučíte hrať tenis hneď po prvom údere loptičky. Možno áno, ak pochádzate z rodiny, kde sa nikto chýb nedopúšťa a kde sú chyby neprípustné. Možno vám boli chyby vyčítané. Často však ide o zranenia z minulosti, keď tí, ktorí niečo vyčítajú boli napomínaní za tie isté chyby, ktoré robíte teraz vy. Možno ste nedostávali dostatočnú pozornosť, keď sa niečo nepodarilo a voči ostatným ste tak nespravodlivo kritickí. Život je nespravodlivý. Môžeme sa však pokúsiť veci zmeniť. Možno je nutné zamerať sa na naše schopnosti a nie naše nedostatky. Chceme naše nedostatky zlepšiť? Je to výzva ale nie nedosiahnuteľná. Ľudská vôľa je silnejšia než si myslíme. Novoročné predsavzatia si nemusíme dávať len prvého januára, môžeme si ich povedať aj v apríli, auguste či októbri. Kedykoľvek. Kedykoľvek môžeme začať odznova. Je to obrovská výzva ale nikdy nie je neskoro. Nie sú to frázy, je to skutočnosť.   

Predchádzajúci rok nepatril k najlepším v mojom živote. Popri zlých veciach som však zažila mnoho prenádherných momentov. Nezanevrela som na život. Pretože všetci vieme, že život nie je neustále rozkvitnutá lúka prežiarená slnkom a plná šťastných jednorožcov. Odhodlala som sa písať pod svojim menom na vlastnú päsť. Už nie pod hlavičkou rádia. Chcela som byť sama sebe režisérom. Prichádzať každý týždeň s novým článkom je pre mňa obrovská radosť. Písanie je moja velikánska láska. Možno aj vo vašom živote sa udialo mnoho zlého ale každá minca má dve strany a určite ste sa stretli aj s príjemnými udalosťami. My, ľudia, viac venujeme pozornosť negatívnemu ako pozitívnemu. Pretože negatívne sa nás dotýka oveľa viac. Nie všetko šlo minulý rok podľa predstáv a scenára v mojej a vašej hlave. To je v poriadku. Časom pochopíme, prečo sa udialo to, čo sa udialo. Verím, že všetko v našich životoch má svoj zmysel. Ako rok ubiehal, uvedomili sme si, že sme zase o niečo múdrejší a silnejší. A ja? Našťastie, ujo Crohn ma nehnevá a ja cítim šťastie a od svojich blízkych lásku. To, čo som si predsavzala – byť šťastná - sa mi splnilo.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?